יועץ משכנתאות פיננסיה

יועץ משכנתאות

By tommy, מרץ 20, 2016

יועץ משכנתאות
דרג

איך בוחרים יועץ משכנתא?

ידוע לכל היום,במיוחד בהסתמך על נתונים סטיסטיים כי רוב הציבור בישראל שהחליט לרכוש דירה ולקחת משכנתא פונה אל הגופים הפיננסיים הידועים,כלומר: הבנקים. על מנת לקבל ייעוץ לכאורה לפני רכישת הדירה.אם תעשו
בעצמכם סקר קטן מהסביבה הקרובה אליכם – משפחה,חברים וכד' תגלו שמרביתם הסתמכו על מה שהציע להם יועץ המשכנתאות בבנק זה או אחר ולא הלכו לקבל חוות דעת חיצונית מיועץ משכנתא אחר. קיימים מספר מושגים שבהחלט עלולים להטעות אתכם בפגישה עם הבנק בו בחרתם. לדוגמא: ניקח את המושג "פקיד משכנתאות"–כאשר יאמרו לכם בבנק
"תלכו כאן לפקיד".. תבינו 'שנפלתם' על אדם שלא בהכרח עבר הסמכות בתחום המשכנתאות,ורוב הסיכויים שעשו לו 'חפיפה' מהירה כדי להיכנס לתפקיד מכל מיני סיבות. במקרים מסוימים יועץ המשכנתא עבר אולי איזה קורס מתקדם.

ועוד לא דיברנו על הניסיון…כל אחד מאתכם יודע שניסיון חיים שווה הרבה מידע שנצבר בעמל,בהפסדים,בטעויות שונות וכו'.
ומן הסתם כאשר מגיעים לסגור את עסקת חייכם, לא תפנו לאיש מקצוע מנוסה בתחום המשכנתאות?

כמובן, שקיימים עוד מושגים בתחום ייעוץ משכנתא כגון: "נציג משכנתאות" ועוד כאלה למיניהם. בעיקר לאור העובדה שלא נדרשת היום מומחיות או תואר מסוים כמו "יועץ השקעות",אפילו הבנקים מכשירים בתוך הסניפים שלהם יועצים במהירות ובקלות.

איך מתנהג יועץ משכנתא בבנק?

למעשה מרבית מיועצי המשכנתאות בבנקים מעניקים לכם הסבר כללי על מסלולי המשכנתא השונים,ללא ציון של יתרונות וחסרונות של כל מסלול,'ירידה' לפרטים חשובים,פשוט תוכלו לשמוע מיועץ המשכנתא בבנק: "תאמינו לי זה המסלול הכי טוב עבורכם" או "מה יש לכם לחפש במקום אחר אני נותן לכם כאן את המסלול הטוב ביותר" וכהנה הבטחות רבות, ולו רק בכדי להשאיר אתכם בבנק ולא לתת לכם את האפשרות לבצע השוואה נכונה בין שאר הגורמים הפיננסיים.

מה חשוב לדעת בייעוץ משכנתא?

ישנם 2 שאלות עיקריות הקשורות בייעוץ משכנתא :

1.איך מוצאים את העלות המינימאלית לטווח ארוך יותר של שנים?
2.איך מוצאים את התקופה הקצרה ביותר לתשלום?

ובכן,אלו 2 שאלות שאמנם חופפות אחת לשנייה, אך עדיין נשארות בגדר שאלות בלבד,כי אין עדיין לא נתקבלו תשובות.

על מי כדאי לסמוך בייעוץ משכנתא?

בעיקר כשאנחנו מדברים על השקעה גדולה ומשמעותית כלקיחת משכנתא צריך לדעת שהיועצים בבנקים הם פשוט אינטרסנטיים לבנק בו הם עובדים, ואינם משוחררים משיקולים בנקאיים למיניהם. לעומת זאת,יועץ משכנתאות חיצוני,לא מייצג אף אחד מהבנקים למרות שהוא עובד מול כולם,הוא יוכל לתת לכם הסבר יותר מוחשי על המסלולים השונים וכו'. תוכלו לקרוא בהרחבה על נושא זה במאמר שכתבתי על בנקים למשכנתאות. לכן,לפני שאתם בוחרים את מסלול המשכנתא הסופי כדאי שתתייעצו עם גורם חיצוני נוסף שיחווה דעתו על המסלול שבחרתם,שייתן לכם גם עצות והמלצות נוספות, כך שלבסוף תמצאו את העסקה הכי משתלמת עבורכם.