סדנאות מנהלים

סדנאות מנהלים – כלי חשוב בכל ארגון

By tommy, ספטמבר 29, 2016

סדנאות מנהלים – כלי חשוב בכל ארגון
דרג

הרבה פעמים מדברים על תעוזה כאשר מדברים על אימון והדרכה של מנהלים. הדבר הראשון שמנהל טוב צריך הוא רצון להצלחה, חייבים לבוא עם רצון זה אל סדנאות מנהלים. לא ניתן לרכוש זאת בדרך אחרת, אדם חייב את הרצון להצליח כדי שיוכל להיות טוב במה שהוא עוסק בו. כאשר אדם מגיע להדרכת מנהלים יחד עם רצון עז להצליח ולעבוד ולהתקדם, הוא יוכל להגיע רחוק.

ברגע שאדם מגיע עם רצון, הוא יכול לבנות את הדרך להתקדם, בעזרת הדרכה של מנהלים, יכול מנהל להגדיר שלבים להתקדמות ויעדים לעצמו.

מנהל מכירות בעבודתו

מנהל המכירות אמון על ההדרכות ועל עבודתם של אנשי המכירות בשטח. הוא אחראי על ההתנהלות השוטפת של מקום העבודה, החל מפתיחת הדלתות עם תחילת היום, הקופה, תקלות או בעיות היכולות להתרחש במהלך היום, לקוחות עם תלונות, סחורה ועוד.

סדנאות מנהלים נועדו לעזור למנהל להכשיר את עובדיו לעבודתם. הוא ילמד אילו דגשים להעביר להם, כיצד להגדיר קריטריונים לעבודה, כיצד לאכוף החלטות וכיצד לעודד עמידה ביעדים.

סדנאות מנהלים ברמה גבוהה

הדרכת מנהלים צריכה להיות מאורגנת, מסודרת וברורה. יש להראות מראש את התוכן והנושאים עליו יעברו בהדרכה, את מסגרת הזמן המתוכננת ואת הכלים ללמידה. למשל, על המנהלים העוברים הדרכה לדעת מראש כמה זמן צפויה להמשך ההדרכה מבחינת תאריכים וגם מבחינת משך הזמן של כל פגישה בתוך ההדרכה. בנוסף, חלוקת ההדרכה מראש לתחומים ונושאים ללמידה יכולה לעזור מאוד למנהלים העוברים את סדנאות המנהלים להשתתף ולהיות פעילים בהדרכות ובכך להפיק מהם את המיטב האפשרי.

לסיכום

ההדרכות חשובות לא רק לשם תפקוד שוטף והכרות עם התפקיד מצד המנהל והעובדים, ההדרכות חשובות גם כדי לחבר את המנהל עם החברה, לגרום לו תחושה שמשקיעים בו ורוצים בהצלחתו. בדרך זו המנהל מרגיש מחוייב יותר לארגון, הוא בתמורה ישקיע יותר בחזרה והחברה תרוויח אף היא. על ידי הדרכה של מנהל, החברה יכולה גם לשמור על צוות עובדים מסור וטוב ולא להפסיד מנהלים טובים לחברות מתחרות ויריבות.